fbpx

Mity i fakty na temat waty cukrowej

Sprawdzimy co jest prawdą, a co niestety nie. Dowiemy się jakie popularne stwierdzenia dotyczące waty cukrowej są prawdziwe, a które fałszywe.

Wata cukrowa ma bardzo dużo kalorii –  Mit

Jedna porcja naszego przysmaku zawiera ok. 20 gram cukru co daje 80 kcal. Dla przykładu w butelce 0,5 l coca coli jest 54 gram cukru.
Wata cukrowa ma mniej cukru niż coca cola!

Waty cukrowej nie można zrobić w domu – Mit

Można ją zrobić w domu, ale trzeba zakupić specjalne urządzenie. Cena domowych maszynek do waty cukrowej wacha się od 60 do 200 zł. Produkcja waty cukrowej na domowej maszynce jest bardzo czasochłonna i wychodzą bardzo małe waty, ale jest to dobry sposób, jeśli nie mamy możliwość skorzystać z usług profesjonalistów.

Wata cukrowa jest tylko dla dzieci – Mit

Bardzo dużo dorosłych prosi nas o watę. Zawsze podchodzą do naszego stanowiska bardzo nieśmiało i zadają jedną pytanie: „Wata jest tylko dla dzieci czy dorośli też mogą?”.
Oczywiście, że mogą nawet powinni, nikomu nie odmówimy tej przyjemności 😀

Baton jest zdrowszy od waty cukrowej – Mit

Batony posiadają dużo więcej cukru, kalorii oraz dodatków niż wata cukrowa. Oczywiście, żadnej z tych rzeczy nie jemy dla zdrowotności, ale wata cukrowa jest zdecydowanie mniej nie zdrowa.

Wata cukrowa ma dużo chemii –Mit i Fakt

Jedynym składnikiem białej waty cukrowej jest CUKIER. Biała wata jest zrobiona z takiego samego cukru jakim słodzisz herbatę. Barwniki chemiczne dodawane są do wat smakowych lub kolorowych.

Odłożę watę i zjem na deser – Mit i Fakt

Szybkość skraplania się waty cukrowej zależy przede wszystkim od wilgotności powietrza. W słoneczny i suchy dzień na pewno wata cukrowa wytrzyma do deseru. W deszczowy dzień po obiedzie z waty cukrowej zostanie sam patyk. Nie dlatego, że ktoś ją zje, ale dlatego że się rozpuści.

Wata cukrowa cofa czas – Fakt

Bardzo często słyszymy „Wata cukrowa przypomniała mi czasy dzieciństwa/młodości”. Cieszymy się, że możemy przypomnieć wam te piękne czasy. Pamiętajcie, że wiek to tylko cyferki, a macie tyle lat na ile się czujecie. Swoje zachowanie i styl bycia dopasujcie do wieku swojego ducha.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *