fbpx

Czy fotobudka na wesele to dobry pomysł?

Odpowiedź na zadane pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ musimy poznać wiele czynników związanych z organizowanym weselem. Zanim podejmiemy decyzję o tym czy wynajmować fotobudkę, musimy przeanalizować: jakich gości zapraszamy. Ważne ile osób będzie na weselu, w jakim wieku będą goście oraz ile miejsca mamy do dyspozycji.

Czy goście będą korzystać z fotobudki?

Najistotniejszą kwestią jest to jakie osoby zapraszamy na wesele oraz czy wesele ma jakiś motyw przewodni. Większość osób na początku wesela nie jest zainteresowanych fotobudką, ale łącznie z wzrostem promili w organizmie, rośnie zainteresowanie fotobudką 😉 Liczba osób zaproszonych na wesele pozwoli określić liczbę godzin, na którą wynajmiemy fotobudkę. Im więcej osób zapraszamy tym większa ilość godzin będzie potrzebna. Każdy musi się dobrze bawić i zrobić sobie zabawne zdjęcie. Tak naprawdę wiek gości nie ma większego znaczenia. Zazwyczaj wszyscy niezależnie od wieku chętnie robią sobie selfie w budce fotograficznej. Najmniej chętne są osoby starsze, ale zazwyczaj są „zmuszane” przez dzieci oraz wnuki do zrobienia wspólnego zdjęcia. Najlepsze godziny na zdjęcia w fotobudce to 20 – 23.

Czy muszę coś przygotować do fotobudki?

Trzeba przygotować dwie rzeczy: dobrze oświetlone miejsce o powierzchni co najmniej 3m2 oraz dostęp do prądu. Odpowiednia przestarzeń jest niezbędna do wygodnego wykonywania zdjęć, a dobre oświetlenie zapewni dobrą jakość zdjęć. Jeśli blisko budki fotograficznej będzie umieszczone gniazdko elektryczne, przedłużacze nie będą przeciągnięte przez pół sali i nie będą przeszkadzać gościom w zabawie.

Co jest w cenie wynajmu fotobudki?

W standardowych pakietach oprócz fotobudki mamy: tło, gadżety, nielimitowaną liczbę zdjęć, personalizację wydruku, osobę obsługującą urządzenie do robienia fotek, a czasem również zdjęcia w chmurze lub na platformie internetowej. W opcjach dodatkowych możemy dokupić pendrive ze zdjęciami lub księgę gości. Książka z w klejonymi zdjęciami gości, może być dla Pary Młodej bardzo fajną pamiątką. W części firm oferujących wynajem fotobudki można wynająć dodatkowe atrakcje. Dmuchaną lub kwiatową ściankę albo napis LOVE, który obecnie bardzo często jest na wyposażeniu sal weselnych.

Fotobudka to bardzo dobry pomysł na wesele, ważne żeby liczbę godzin dostosować do liczby gości. Polecamy również dokupienie księgi gości, ponieważ jest to bardzo zabawna pamiątka.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *