fbpx

Jakiś czas temu otrzymaliśmy następującą wiadomość na jednym z portali społecznościowych: „Czy na takiej maszynie można zrobić watę z erytrytolu?”. Autorce wiadomość na pewno chodziło o obniżenie ilości kalorii, które są w wacie cukrowej. Odpowiedź na to pytanie jest jedna. Niestety nie ma możliwość zrobienia waty cukrowej z erytrytolu. Istnieje jednak możliwość obniżenia ilości kalorii oraz sprawienia, że wata cukrowa będzie trochę zdrowsza. Naszym zdaniem jedna porcja waty cukrowej nikomu nie zaszkodzi, udowadniamy to w innym naszym wpisie.

Jak obniżyć ilość kalorii w wacie cukrowej?

Istnieje możliwość zrobienia zdrowszej waty cukrowej, a żeby tego dokonać należy użyć zamiennika standardowego białego cukru. Jest wiele zamienników dla cukru, większość można kupić w sklepach, a część z nich spożywamy w słodkich napojach czy słodyczach. Wielu alternatyw, musimy wybrać odpowiedni zamiennik, który będzie spełniał warunki potrzebne do tego, żeby stworzyć z niego watę cukrową.

Z czego zrobić zdrową watę cukrową?

Jedynymi zamiennikami białego cukru, których można użyć to wyprodukowania waty cukrowej są inne odmiany cukru. Najlepszą alternatywą jest cukier trzcinowy lub cukier kokosowy. Wymienione cukry, powszechnie uważane są za zdrowsze. Na pewno używając tych cukrów możemy trochę obniżyć kaloryczność waty cukrowej oraz dostarczyć innych wartości odżywczych niż tylko cukrów.

Kategorie: Wata Cukrowa

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *