fbpx

Słodkości PRL

Smak dzieciństwa„, „Przysmak PRL„, bardzo często słyszymy takie stwierdzenia od osób pamiętających czasy Gierka lub młodsi Jaruzelskiego. Oranżada i wata cukrowa to były słodycze, na które często trzeba było sobie zasłużyć. Stoiska z watą ustawione były przede wszystkim w parkach lub przy kościołach, ponieważ były to główne punkty, w których najczęściej pojawiały się dzieci z rodzicami. Do stoiska z watą cukrową ustawiały się równie długie kolejki co do „ostatniej paróweczki hrabiego Barry Kenta”.

Wata XXI wieku

Przyznajmy szczerze, że maszyny, z których wydobywał się biały puch miały niewiele wspólnego z higieną i estetyką. Minęło sporo czasu i bardzo dużo się zmieniło. Maszyny są zadbane, ładne i estetyczne, ponieważ każdy usługodawca dba o higienę i czystość swojego sprzętu. Mamy do wyboru mnóstwo kolorów i smaków waty cukrowej. Jednak nawet taki prosty produkt jak wata cukrowa cały czas podąża za duchem czasu.  Podążając za ogromnymi zmianami jakie nastąpiły w XXI wieku. Możemy wybrać maszynę dowolnego koloru, na prąd lub na gaz (bezprzewodowa), retro lub nowoczesną, a kolory i smaki waty ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

Wata cukrowa jest dobra w rozsądnych ilościach

Obecnie słodycze można dostać w każdym najbliższym sklepie. Kiedyś był to rarytas, na który mały człowiek musiał sobie odpowiednio zasłużyć. Właśnie przez taki powszechny dostęp do przysmaków, które dzieci tak bardzo uwielbiają rodzice tak często ograniczają dostęp do waty cukrowej i innych słodyczy.
Ponadto jak powszechnie wiadomo powodują próchnice i na zęby działają mocniej niż diamentowe wiertła dentystyczne.

Czy wata cukrowa nadal jest popularna?

Odpowiedź jest tylko jedna: TAK!
Uczestniczyliśmy w wielu imprezach, na których wydawaliśmy watę cukrową. Bardzo często ustawiają się długie kolejki (najdłuższe jak rodzice są zajęci). Nie tylko dzieci uwielbiają watę cukrową, mnóstwo dorosłych również ma słabość do słodkiego puchu. Podobnie jak dzieci, wiele razy ustawiają się kolejce po słodką kolorową chmurkę. Podsumowując wata cukrowa zawsze będzie atrakcją dla dzieci i dorosłych.
Mało kto jest wstanie oprzeć się dwóm łyżeczkom cukru w postaci słodkiego puchu.

Wata cukrowa przypomina smak dzieciństwa dorosłym oraz pozwala poznać i zapamiętać dzieciom ich smak dzieciństwa.

Kategorie: Wata Cukrowa

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *